Kategoriler

Popüler Galeriler

Anasayfa > Çiçekler Hakkında Konular > Bezelye çiçeği resmi

Bezelye çiçeği resmi

Bu sayfada en popüler Bezelye çiçeği resmi yer almaktadır. Bezelye çiçeği resmi ile ilgili yazımıza sürekli güncel resim ve bilgiler eklenecektir. Lütfen sizde www.ciceksehri.com sitemizi takip edip yorum eklemeyi unutmayın.

Bu galeride 1 resim bulunmaktadır.

Son Güncelleme Tarihi: 1 Ekim, 2017

Bezelye Çiçeği:
Bezelye çiçeği resmi

Bu narin çiçekler genellikle küçük kelebekleri andırır,  ve çok güzel kokuludur. Bezelye çiçeği seyahati temsil eder ve başak burcunun çiçeğidir. Latince adı Lathyrus odoratus’dur.
Kırmızı, pembe, mavi, beyaz ve lavanta gibi renklerde çeşitli çiçek kümeleri taşıyan yıllık bitkilerdir. Görünümleri ile kelebeği andırırlar. Bu çiçeğin her rengi ayrı ayrı güzel kokuludur.. Tam güneş ister. ki yıllık
yazlık bahçenize romantik bir hava katarken mis gibi kokus ile bahçenize renk verir. Çiçekleri kesmekten kaçınılmalı uzun süre çiçekli kalmaları sağlanmalıdır. zararlılara karşı düzenli olarak ilaçlanmalı bulundukları toprak organik madde bakımından her zaman zengin tutulmalıdır. Çiçeklenme döneminde bol su verilmelidir.

Çimlenme ile üretilir. Çimlemeye yardımcı olmak için, tohumları nicked olmalı veya birkaç saat suda bırakılmalıdır. Çok ıslak olmayan zeminde açık havada çimlendirilir.

Bezelye çiçeği resmi

Bağlantılar

Yardım

Hakkımızda

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Copyright © Gül Resimleri 2014