Floramite – Kırmızı Örümcek ilacı

Floramite 240 sc: Hektaş Ticaret T.A.Ş firmasına ait bir seçici etkili kırmızı örümcek ilacıdır. Süspansiyon konsantre formundadır. Kırmızı örümcelerin sinir sistemlerini bozar. ilaçtan etkilenen örümceklerin beslenmesi durur ve 3 gün içinde ölür. Seçici olduğundan dolayı diğer faydalı böceklere zararı yoktur.

Floramite (Kırmızı Örümcek ilacı) Ne zaman Kullanılır

Karanfilde kırmızı örümcek ilaçlaması:

Karanfillerde İlaç çiçeklenmeden önce veya çiçek kesiminden sonra uygulanmalıdır. Bir yaprakta ortalama 10 adet kırmızı örümcek bulunduğunda  ilaçlama yapılır. Tek uygulama yeterlidir.

Sebze kırmızı örümcek ilaçlaması:

Sebzelerde ilk sayım için çiçeklenme döneminde araziye parsellerin köşegenlerinden çapraz olarak girilir. 3-5 adımda bir bitkinin dip ve orta yapraklarında kırmızı örümcek nimf ve ergin sayımı bir büyüteç ile sayılıp kayıt edilir. Dekar başına incelenmesi gerekli yaprak sayısı ufak yapraklı bitkilerde 20, iri yapraklı bitkilerde 10 adettir. Bir yaprağa düşen canlı kırmızı örümcek sayısı sayılan yaprak adedine bölünerek hesaplanır.

Domates, Hıyar, Patlıcanlarda kırmızı örümcek ilaçlaması:

Yaprak başına ortalama 5 adet canlı kırmızı örümcek bulunduğunda mücadeleye karar verilir.

Biber kırmızı örümcek ilaçlaması:

Biberde; yaprak başına ortalama 3 adet canlı kırmızı örümcek blunduğunda mücadeleye karar verilir.

Çilekte kırmızı örümcek ilaçlaması:

Çilekte; bitkilerin alt ve orta bölümlerinden alınan en az 50 yaprakçıkta yaprakçık başına hareketli dönemde ortalama 15 ve üzerinde kırmızı örümcek olması durumunda ilaçlama yapılır.

Bağda kırmızı örümcek ilaçlaması:

Bağ alanlarındaki iki noktalı kırmızıörümceklere karşı mücadelede zararlının yayılış gösterdiği alanlar gözlem altında tutulmalı popülasyon yoğunluğu yaprak başına ortalama 8 hareketli bireyi geçtiğinde ilaçlama yapılmalıdır. Zararlı populasyon yoğunluğu eşiğin üzerinde devam ettiği takdirde, son ilaçlama ile hasat arasında geçmesi gereken süre dikkate alınarak, ilacın etki süresi bittiğinde veya hasattan sonra ikinci bir ilaçlama yapılmalıdır.

Not: İlaçlama yapmadan önce kullanım miktarlarına bakmayı unutmayınız. Bir kısım bilgiler resmi sitesinden alınmıştır.

Etiketler

admin

Hayatını çiçeğe ve tarıma adamıştır. Ziraat Mühendisidir. Yurtdışında yaşamış ve ülkesine dönmüştür. ciceksehri.com bloğunu kurmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı