Kategoriler

Popüler Galeriler

Anasayfa > Tarım > GELİNCİK ( Papaver rhoeas ) / Papaveraceae

GELİNCİK ( Papaver rhoeas ) / Papaveraceae

Bu sayfada en popüler GELİNCİK ( Papaver rhoeas ) / Papaveraceae yer almaktadır. GELİNCİK ( Papaver rhoeas ) / Papaveraceae ile ilgili yazımıza sürekli güncel resim ve bilgiler eklenecektir. Lütfen sizde www.ciceksehri.com sitemizi takip edip yorum eklemeyi unutmayın.

Bu galeride 2 resim bulunmaktadır.

Son Güncelleme Tarihi: 22 Ekim, 2017

Gelincik Çiçeği: Resim eklenmiştir.

Diğer İsimleri : Aşotu, Gelingülü, Karagöz.
Bilinen Bileşimi : Potasyum nitrat, mecociannin, müsilaj, rhoeadin, narkotolin, protopin, kodein, berberin, haşhaş ve readin asidi, reagenin, az miktarda morfin, zamk, şeker.
Özellikleri : Hafif uyuşturucu, antitussif / öksürük dindirici, antispazmodik / spazm çözücü, yumuşatıcı, sudofirik / terletici.
Önerilen Hastalıklar : Uykusuzluk, boğmaca, astım, bronşit, zatürre, kuru zatülcenb, yüksek ateş, altına kaçırma, kalp çarpıntısı, çocuklarda verem başlangıcı.
Kullanım Şekli ve dozu : Taç yapraklaryndan 1 çorba kaşığı 0,5 litre kaynar su ile haşlanır, 1 saat demlendirilir. Günde 4 defa yemeklerden evvel 1’er kahve fincanı içilir. Tohum kapsüllerindende 1 kahve kaşığı aynı miktar suda 10 dakika kaynatılır ve aynı şekilde içilir.

GELİNCİK ( Papaver rhoeas ) / Papaveraceae

Gelincik Çiçeği

GELİNCİK ( Papaver rhoeas ) / Papaveraceae

Gelincik Çiçeği

GELİNCİK ( Papaver rhoeas ) / Papaveraceae

Bağlantılar

Yardım

Hakkımızda

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Copyright © Gül Resimleri 2014