Quiz – Kırmızı Örümcek ilacı

Quiz: Hektaş Ticaret T.A.Ş firmasına ait bir kontakt ve mide zehiri etkili uzun rezidüel etkiye sahip bir akarisittir. Kırmızı örümcek ilacıdır. Süspansiyon konsantre formundadır. Kırmızı örümceklerin nimf ve erginlerinde etkilidir.

Quiz (Kırmızı Örümcek ilacı) Ne zaman Kullanılır

Elmada Kırmızıörümcek ve Akdiken akarı ilaçlaması:

Mayıs ayı başından itibaren 100 yaprakta periyodik olarak yapılacak sayımlarda yaprak başına ortalama 8-10 adet canlı birey görüldüğünde uygulama yapılmalıdır.

Pamukta kırmızı örümcek ilaçlaması:

Mücadele zamanının belirlenmesi için, bitkiler 4-6 yapraklıyken sayımlara başlanır. Zararlı yalnız tarla kenarlarında veya içinde lokal olarak bulunuyorsa, sadece bu kısımlar ilaçlanmalıdır. Yaprak başına ortalama 5 ile 10 adet canlı kırmızıörümcek görüldüğünde kaplama ilaçlama yapılmalıdır.

Yerfıstığında kırmızı örümcek ilaçlaması:

Yapılacak sayımlarda yaprak başına 8-10 adet kırmızıörümcek tespit edilmişse ilaçlama yapılmalıdır.

Soyada kırmızı örümcek ilaçlaması:

Baklalar olgunlaştıktan sonra ilaçlama yapılmamalıdır. Bir yaprakçıkta ortalama Akdeniz Bölgesi’nde 5 adet, Ege Bölgesi’nde 10 adet kırmızıörümcek bulunduğunda kaplama ilaçlama yapılmalıdır.     

Turunçgilde Pasböcüsü ilaçlaması:

Mayıs ayı başından itibaren 7-8 günde bir bahçenin değişik yerlerinden el lupu ile 100 meyvede yapılan sayımlarda, bir görüş alanında (1-2 cm2 ) 1-2 adet Pas böcüsü görüldüğünde ilaçlı mücadeleye başlanır.

Turunçgilde kırmızı örümcek ilaçlaması:

10 yaprakta yapılacak sayımlarda 9 ve üzeri canlı birey görüldüğünde ilaçlama yapılmalıdır. Uygulamalar çiçeklenmeden önce yapılmalı bu dönem geçirilmiş ise meyve bağladıktan bir hafta sonra yapılmalıdır.

Not: İlaçlama yapmadan önce kullanım miktarlarına bakmayı unutmayınız. Bir kısım bilgiler resmi sitesinden alınmıştır.

Etiketler

admin

Hayatını çiçeğe ve tarıma adamıştır. Ziraat Mühendisidir. Yurtdışında yaşamış ve ülkesine dönmüştür. ciceksehri.com bloğunu kurmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı