Smach – Kırmızı Örümcek ilacı

Smach: Hektaş Ticaret T.A.Ş firmasına ait bir kontakt etkili kırmızı örümcek ve pas böcüsü ilacıdır. Süspansiyon konsantre formundadır. Kırmızı örümcelerinyağ sentez sistemini bozar. Seçici olduğundan dolayı diğer faydalı böceklerin bir çoğuna zararı yoktur. yumurta, larva ve nimf olmak üzere tüm gelişme evrelerine karşı etkilidir.

Smach (Kırmızı Örümcek ilacı) Ne zaman Kullanılır

Turunçgillerde kırmızı örümcek ilaçlaması:

10 yaprakta yapılacak sayımlarda 9 ve üzeri canlı birey görüldüğünde uygulama yapılmalıdır. Uygulamalar çiçeklenmeden önce yapılmalı, bu dönem geçirilmiş ise meyve bağlandıktan bir hafta sonra yapılmalıdır.

Turunçgillerde pas böcüsü ilaçlaması:

Mayıs ayı başından itibaren 7-8 günde bir bahçenin değişik yerlerinden el lupu ile 100 meyvede yapılan sayımlarda, bir görüş alanında (1-2 cm2) 1-2 adet pasböcüsü görüldüğünde ilaçlı mücadeleye başlanır.

Elmalarda kırmızı örümcek ilaçlaması:

Mayıs ayı başından itibaren 100 yaprakta periyodik olarak yapılacak sayımlarda yaprak başına ortalama 8-10 adet canlı birey görüldüğünde uygulama yapılmalıdır.

Kirazlarda kırmızı örümcek ilaçlaması:

Uygulamalar meyvesiz ağaçlarda veya hasattan sonra yapılmalıdır.

Bağlarda kırmızı örümcek ilaçlaması:

Yaprak başına 5-8 adet canlı birey görüldüğünde uygulama yapılmalıdır.

Şeftalide kırmızı örümcek ilaçlaması:

Yapılan sayımlarda, yaprak başına ortalama 3-5 adetin üzerinde kırmızıörümcek bulunması durumunda uygulama yapılmalıdır.

kırmızı örümcek ilaçlaması:

Etiketler

admin

Hayatını çiçeğe ve tarıma adamıştır. Ziraat Mühendisidir. Yurtdışında yaşamış ve ülkesine dönmüştür. ciceksehri.com bloğunu kurmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı